ЛРЗ Івано-Франківськ

Інформаційний центр ЛРЗ

7 років без виробничого травматизму

Щорічно, з нагоди Дня охорони праці, територіальним управлінням Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області, спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Івано-Франківській області, визначають краще підприємство області в сфері охорони праці за підсумками 2013 року, що проходив під девізом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві» за створення безпечних і здорових умов праці, виконання нормативно-правових актів з охорони праці на підприємстві та активну участь у організації та проведенні заходів до Всесвітнього дня охорони праці» Одним із таких підприємств став ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод». При визначенні кращого підприємства особливу увагу було звернуто на стан охорони праці в цілому та рівень травматизму на підприємстві.

До Всесвітнього дня охорони праці, що відзначається 28 квітня на Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі було проведено ряд заходів з охорони праці, зокрема оголошено конкурс на кращий виробничий підрозділ. За результатами підведення підсумків реалізації заходів до Дня охорони праці, кращим виробничим підрозділом визнано колісний цех. Колектив цеху нагороджено грамотою, а кращих працівників – грошовою премією.

Напередодні, 24 квітня 2014 року, за участю головного державного інспектора з охорони праці територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області Намуравного О.Я., заступника начальника виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Луканя Д.Ю. та страхового експерта управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Івано-Франківській області Якиміва І.П. відбулася нарада з охорони праці по підведенню підсумків реалізації заходів присвячених Дню охорони праці в Україні на ПрАТ \"Івано-Франківський локомотиворемонтний завод\".

На цій нараді начальник служби охорони праці локомотиворемонтного заводу Світлана Щербина, заступник начальника виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Дмитро Лукань та головний інженер заводу Василь Гураль в один голос відзначили належний стан охорони праці на заводі. Як зауважила Світлана Юліанівна, «на заводі проводяться постійні навчання та інструктажі працюючих з питань охорони праці та правильності організації робочого місця, здійснюється нагляд за дотриманням умов охорони праці і саме тому, завод уже 7 років працює без нещасних випадків на виробництві». Як слушно зауважує Дмитро Юрійович, спираючись на європейський досвід, на таке підприємство, яке більше 5 років працює без виробничих травм, інспектор не має права приходити з перевіркою, а лише як з дружнім візитом.

Намуравний О.Я. доповів про стан охорони праці в області, зокрема у галузі машинобудування, про заходи до Дня охорони праці та привітав усіх присутніх з Днем охорони праці.

Основне завдання адміністрації та профкому – покращити стан охорони праці, створити безпечні та нешкідливі умови, не допустити випадків виробничого травматизму. Як доповіла на нараді начальник служби охорони праці Світлана Щербина, «витрати на охорону праці в 2013 році на Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі склали більш як 270 тисяч гривень, що становлять 2,8%, при нормі не менш як 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік».

Підсумовуючи зустріч до Всесвітнього дня охорони праці голова профспілки локомотиворемонтного заводу Богдан Чупак сказав, що він задоволений системою охорони праці на заводі, але побажав відповідальним особам не зупинятися на досягнутому.